VISA CHECKOUT

VISA CHECKOUT

W pierwszej kolejności, wyjaśnijmy czym tak w ogóle jest Visa Checkout.

Jest to rodzaj elektronicznego portfela (tzw. e-wallet), dzięki któremu możliwe jest wykonywanie płatności online kartą, bez każdorazowego wpisywania danych, wymaganych do realizacji całej transakcji.

Co ciekawe, Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym klienci mogą korzystać z tej usługi. Portfel tej organizacji nie jest jednak całkowitą nowością na naszym rynku, gdyż do niedawna firma promowała swój e-wallet pod nazwą V.me.

Cały projekt został jednak zamknięty, gdyż Visa Europe, została przejęta przez Visa Inc. ze Stanów Zjednoczonych.

Visa Checkout – zakładanie konta

Aby korzystać z e-portfela Visa, należy otworzyć bezpłatne konto użytkownika. Rejestracji można dokonać na stronie operatora, jak i poprzez sklep, w którym dokonujemy zakupów (jeśli udostępnia on taką metodę płatności).

Zakładanie konta składa się z 3 prostych kroków. W pierwszej kolejności udajemy się na stronę operatora i klikamy przycisk Zarejestruj się.

Zostaniemy przeniesieni na stronę z formularzem, w którym należy uzupełnić wymagane dane.

Visa Checkout - zakładanie konta użytkownika

UWAGA! Formularz jest domyślnie ustawiony w języku angielskim i aby zmienić go na polski, należy z rozwijanego menu na dole strony, wybrać flagę Polski.

Po wysłaniu formularza, zostaniemy przekierowani na stronę, na której będziemy mogli dodać kartę do naszego e-walletu.

Wbrew pozorom, do elektronicznego portfela Visy, możemy dodać karty nie tylko tej firmy, ale również “plastiki” innych operatorów (np. Mastercard).

Usługa akceptuje różne rodzaje kart: debetowe, kredytowe, przedpłacone (tzw. prepaid).

Można z niej korzystać podczas zakupów dokonywanych za pośrednictwem komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy smartfona.

Visa Checkout - dodawanie karty

Ostatnim etapem jest uzupełnienie naszych danych adresowych do wysyłki towarów.

W przypadku jakichkolwiek kłopotów z zakupem (problemy z dostawą, niezgodność towaru z zamówieniem), środki można odzyskać dzięki usłudze chargeback.

O poziom bezpieczeństwa wszelkich transakcji, dba sprawdzony system zabezpieczeń, wykorzystujący m.in. usługę 3-D Secure (potwierdzenie wybranych operacji hasłem SMS).

Visa Checkout Promocje

Warto wspomnieć również o tym, że operator organizuje okresowe promocje dla tych, którzy korzystają z płatności przy pomocy e-portfela.

Aktualnie dostępne rabaty, znajdują się na tej stronie.

Jakie podmioty współpracują z portfelem elektronicznym Visa? Są to m.in. Ole Ole!, Euro RTV AGD, PizzaPortal, Bilety24, Polski Koszyk, Marriott, Emirates, Bilety Regionalne, SkyCash, PayU.

Lista ta będzie się stale powiększać, ponieważ kolejni partnerzy pracują nad wdrożeniem do swojej oferty, tej metody płatności.

U największego konkurenta, czyli Mastercard, analogiczna usługa nazywa się Masterpass.

Visa Checkout jest rozwiązaniem darmowym, więc dlaczego nie połączyć jej z takim samym rachunkiem osobistym? W naszym aktualnym rankingu najbardziej konkurencyjnych ROR-ów, porównujemy ze sobą poszczególne oferty i wybieramy najlepsze konta bankowe bez opłat.

Ocena internautów
[Ogółem: 12 Średnio: 4.3]