STRONA GŁÓWNA » VISA CHECKOUT

VISA CHECKOUT

W pierwszej kolejności, wyjaśnijmy czym tak w ogóle jest Visa Checkout.

Jest to rodzaj elektronicznego portfela (tzw. e-wallet), dzięki któremu możliwe jest wykonywanie płatności online kartą, bez każdorazowego wpisywania danych, wymaganych do realizacji całej transakcji.

Co ciekawe, Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym klienci mogą korzystać z tej usługi.

Portfel tej organizacji nie jest jednak całkowitą nowością na naszym rynku, gdyż do niedawna firma promowała swój e-wallet pod nazwą V.me.

Cały projekt został jednak zamknięty, gdyż Visa Europe została przejęta przez Visa Inc. ze Stanów Zjednoczonych.

Visa Checkout – zakładanie konta

Aby korzystać z e-portfela Visa, należy otworzyć bezpłatne konto użytkownika.

Rejestracji można dokonać zarówno na stronie operatora, jak i poprzez sklep w którym dokonujemy zakupów (jeśli udostępnia on taką metodę płatności). Samo zakładanie konta składa się z 3 prostych kroków.

W pierwszej kolejności udajemy się na tę stronę operatora na stronę z formularzem, w którym należy uzupełnić wymagane dane.

Visa Checkout - zakładanie konta użytkownika

UWAGA! Formularz jest domyślnie ustawiony w języku angielskim i aby zmienić go na polski, należy z rozwijanego menu na dole strony, wybrać flagę Polski.

Po wysłaniu formularza zostaniemy przekierowani na stronę, na której będziemy mogli dodać kartę do naszego e-walletu.

Wbrew pozorom, do elektronicznego portfela Visa możemy dodać karty nie tylko tej firmy, ale również „plastiki” innych operatorów (np. Mastercard).

Usługa akceptuje różne rodzaje kart: debetowe, kredytowe, przedpłacone (tzw. prepaid).

Można z niej korzystać podczas zakupów dokonywanych za pośrednictwem komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy smartfona.

Visa Checkout - dodawanie karty

Ostatnim etapem jest uzupełnienie naszych danych adresowych do wysyłki towarów.

W przypadku jakichkolwiek kłopotów z zakupem (problemy z dostawą, niezgodność towaru z zamówieniem), środki można odzyskać dzięki usłudze chargeback.

O poziom bezpieczeństwa wszelkich transakcji, dba sprawdzony system zabezpieczeń, wykorzystujący m.in. usługę 3-D Secure (potwierdzenie wybranych operacji hasłem SMS).

Promocje

Warto wspomnieć również o tym, że operator organizuje okresowe promocje dla tych, którzy korzystają z płatności przy pomocy e-portfela. Lista z aktualnie dostępnymi rabatami znajduje się na tej stronie.

Jakie podmioty współpracują z portfelem elektronicznym Visa?

Są to m.in. Ole Ole!, Euro RTV AGD, PizzaPortal, Bilety24, Polski Koszyk, Marriott, Emirates, Bilety Regionalne, SkyCash, PayU, Electro.pl, Piotr i Paweł. 

Lista ta będzie się stale powiększać, ponieważ kolejni partnerzy pracują nad wdrożeniem do swojej oferty, tej metody płatności.

U największego konkurenta – MasterCard – analogiczna usługa nazywa się Masterpass.