REVOLUT POLSKA

REVOLUT POLSKA

Konto i karta Revolut Polska to stosunkowo nowy produkt na rynku, chociaż mieszkańcy naszego kraju mieli możliwość korzystać z tych usług znacznie wcześniej.

Od marca 2018 roku firma oferująca m.in. możliwość dokonywania płatności zagranicznych bez prowizji za przewalutowanie, ma swoja siedzibę także w Warszawie.

Walory zaproponowanego przez nią rozwiązania sprawiają, że ta usługa wirtualna będzie się stawała coraz popularniejsza. Czym jest konto i karta Revolut i w jaki sposób z niej korzystać?

Co warto wiedzieć o koncie i karcie Revolut?

Revolut to usługa, z której można skorzystać z poziomu aplikacji mobilnej.

Konto pozwala dokonywać płatności międzynarodowych, na przykład transakcji z zagranicznymi sklepami internetowymi bez opłat za przewalutowanie. Przelewy dzięki korzystaniu z konta są dokonywane po bardzo atrakcyjnym kursie.

Na pomysł założenia tego typu usługi wpadł Nikolay Stroński, specjalista od finansów, podczas korzystania z kart płatniczych oraz bankomatów w innym kraju.

Zdał on sobie sprawę, że korzystanie w Stanach Zjednoczonych z brytyjskich kart płatniczych wiąże się z ogromnymi opłatami dodatkowymi.

Postanowił więc stworzyć i uruchomić usługę, która rozwiązywała bym ten problem i pomogła setkom tysięcy użytkowników oszczędzić przelewach i opłatach wykonywanych pomiędzy krajami. Tak powstał pomysł na Revolut.

Co umożliwia karta Revolut?

Przede wszystkim dzięki posiadaniu konta Revolut można dokonywać opłat w obcych walutach bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Od tradycyjnych usług bankowych Revolut różni się tym, że proponuje opcję płatności w aż 25 walutach, łącznie z tymi mało popularnymi.

Dzięki temu przy korzystaniu z karty Revolut nie ma ryzyka podwójnego przewalutowania i to nie tylko w krajach takich jak USA czy w obrębie Unii Europejskiej, ale również w państwach bardzo egzotycznych, jak Indie czy RPA.

Po drugie, korzystanie z konta Revolut wiąże się z nawet 8% oszczędnościami na płatnościach, dzięki uniknięciu wysokich spreadów, ponieważ usługa przyjęła zastosowaniu kursów bezpośrednio z rynku międzybankowego.

W porównaniu z przelewami czy opłatami poprzez tradycyjne banki, gdzie różnica między kursem kupna i sprzedaży danej waluty jest niekiedy znaczna, dzięki usłudze Revolut wszelkie transakcje są o wiele korzystniejsze finansowo dla jej użytkowników.

Karta Revolut - MasterCard oraz VISAJakie opłaty wiążą się z korzystanie z konta i karty Revolut?

W podstawowej wersji Standard korzystanie z usługi jest darmowe.

W zakres tych bezpłatnych czynności wchodzi wymiana walut oraz płatności międzynarodowe o wartości do 20.000 zł miesięcznie. Po przekroczeniu tego limitu będzie naliczona prowizja wynoszącą 0,5%.

Niestety wirtualną kartą nie można zapłacić w tradycyjnym stacjonarnym sklepie. By móc korzystać z tej możliwości, niezbędna będzie plastikowa wersja karty. Jej koszt to 29,99 zł w standardowej wersji.

Plastikowa karta daje także możliwość bezpłatnego wypłacania z bankomatów do kwoty 200 euro miesięcznie oraz jej równowartości w innych walutach.

Wersja Premium usługi to koszt 29,99 zł miesięcznie.

Jednakże dzięki temu użytkownika nie obowiązują limity transakcyjne w obrębie bezpłatnej usługi dokonywania płatności międzynarodowych.

Dla użytkowników Premium rośnie dwukrotnie także limit możliwych darmowych wypłat z bankomatów. Do tego trzeba dodać szybką obsługę klienta w razie jakichkolwiek problemów czy pytań.

W jaki sposób zacząć korzystać z Revolut?

Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie darmowego konta oraz instalacja aplikacji.

Później trzeba ją skonfigurować. Dzieje się to w sposób intuicyjny, poprzez podanie numeru telefonu, na który wysyłany jest kod weryfikacyjny. Aplikacja prosi także o ustalenie numeru do logowania.

W kolejnym kroku niezbędne jest podanie prawdziwych danych osobowych i adresu zamieszkania, a także adresu e-mail.

Po zakończeniu konfiguracji konta można je zasilić kwotą nie mniejszą niż 20 zł. Aby to zrobić, należy konto Revolut połączyć ze swoją bankową kartą płatniczą. Do konta trzeba wygenerować wirtualną kartę.

Będzie to wymagało potwierdzenia tożsamości, czyli przesłania zdjęcia jakiegoś dokumentu, a także swego “selfie”.

W aplikacji można także zamówić fizyczną kartę Revolut – MasterCard / Visa.

Revolut Polska – Google Pay i Apple Pay

Zasilenia konta można dokonać zarówno poprzez aplikację Google Play jak i Apple Pay. Użytkownicy iPhonów, mogą to zrobić aktualnie w 9 bankach:

 • Alior Bank
 • Pekao S.A.
 • BNP Paribas
 • Getin Bank
 • mBank
 • Raiffeisen Bank/BGŻ BNP Paribas
 • Santander Bank Polska
 • T-Mobile Usługi Bankowe
 • Nest Bank

Czy Revolut jest bezpieczny?

Każdy użytkownik Revoluta musi zdawać sobie sprawę, z tego, że usługa nie jest bankiem i wobec tego nie podlega na razie nadzorowi Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Czy oznacza to, że wpłacane na konto pieniądze można stracić? Istnieje niewielkie ryzyko, że tak się stanie, gdyby firma upadła, jednakże jest ono minimalne, biorąc pod uwagę prężny rozwój usługi.

Dla zyskania większego zaufania użytkowników oraz możliwości oferowania mu innych usług, takich jak kredyty, Revolut stara się o uzyskanie licencji bankowej.

Dodatkowe usługi związane z posiadaniem konta:

 • w wersji podstawowej
 • w wersji premium
 • możliwość zakupu kryptowalut
 • jednorazowe karty wirtualne