MASTERPASS

MASTERPASS – CYFROWY PORTFEL MASTERCARD

Masterpass – co to jest?

Jest to typ elektronicznego portfela (tzw. e-wallet), za pomocą którego można dokonywać szybkich płatności w internecie. Usługa Masterpass polega na zapisaniu w cyfrowym portfelu wybranych kart płatniczych.

Pozwala to ominąć każdorazowe uzupełnianie danych podczas wykonywania zakupów online – imienia i nazwiska posiadacza karty, kodu CVC2/CVV2 czy daty ważności „plastiku”.

E-wallet pozwala również na podpięcie kart kredytowych/debetowych innych firm niż MasterCard czy Maestro. Z portfela Masterpass korzysta obecnie ponad 40 milionów ludzi w 25 krajach świata.

Rejestracja i aktywacja e-portfela Masterpass

Aby korzystać z usługi, należy najpierw założyć bezpłatne konto użytkownika.

Będąc klientem BNP Paribas, Getin Bank, Citi Handlowy, Santander Bank Polska, eurobank, Grupa BPS, Idea Bank, Raiffeisen Polbank lub Pekao S.A – rejestracji można dokonać na tej stronie (w Pekao korzystamy z aplikacji mobilnej PeoPay – aktywując opcję „Płatności Masterpass” i zatwierdzając kodem ePIN).

Jeżeli korzystasz z usług innych banków, musisz założyć konto na platformie mPay Wallet lub uPaid Wallet. Aktywacji Masterpass można dokonać zarówno przed jak i w trakcie zakupów w internecie.

Zanim zrobisz zakupy online:

  1. Zakładamy elektroniczny portfel.
  2. Weryfikujemy swoje dane kodem SMS (nr telefonu podajemy przy zakładaniu portfela).
  3. Aktywujemy swoją kartę płatniczą.
  4. Definiujemy swój mPIN.

W trakcje zakupów w internecie:

  1. Po wybraniu towarów, przechodzimy do sklepowego koszyka.
  2. Jako metodę płatności wybieramy Masterpass.
  3. Zakładamy elektroniczny portfel.
  4. Weryfikujemy swoje dane kodem SMS (nr telefonu podajemy przy zakładaniu portfela).
  5. Aktywujemy swoją kartę płatniczą.
  6. Definiujemy swój mPIN.

Jak płacić elektronicznym portfelem?

Z elektronicznego portfela MasterCard możemy korzystać poprzez komputer stacjonarny, tablet, laptop czy smartfon.

Przy kompletowaniu zakupów, wybieramy Masterpass jako metodę płatności i bank w którym posiadamy konto (lub portfel mPay/uPaid). Następnie logujemy się do naszego portfela i potwierdzamy transakcję kodem PIN.

W przypadku banku Pekao, w aplikacji PeoPay wybieramy opcję „Skanuj i płać„, skanujemy z ekranu kod QR i zatwierdzamy płatność kodem e-PIN. Jeżeli transakcji dokonujemy przy pomocy urządzenia mobilnego, wymagane jest tylko podanie kodu e-PIN w aplikacji (bez skanowania kodu QR).

KILKA KART W JEDNYM BANKU?

W sytuacji w której klient posiada w jednym banku więcej niż jeden „plastik” (np. kartę kredytową i debetową), należy ustawić jedną z nich, jako domyślną dla płatności Masterpass (natomiast podczas zakupów, zawsze możemy wybrać inną).

Promocje

Użytkownicy cyfrowego portfela MasterCard, mogą korzystać z licznych promocji i rabatów.

Płacąc poprzez Masterpass można otrzymać m.in. zniżki na bilety do kina, kody rabatowe na gry czy vouchery na inne zakupy. Aktualne okazje można znaleźć na stronie głównej operatora w zakładce „Promocje”.

Gdzie można płacić portfelem Masterpass?

Usługę płatniczą Masterpass udostępniło u siebie już większość sklepów internetowych w Polsce i na świecie. A oto niektórzy z partnerów, którzy współpracują z MasterCard:

Gdzie płacić portfelem Masterpass - niektórzy partnerzy
Źródło: masterpass.com

Nie posiadasz rachunku osobistego w banku, który oferuje płatności e-portfelem od MasterCard? Sprawdź nasz aktualny ranking darmowych kont internetowych. Analizujemy w nim najbardziej konkurencyjne oferty na rynku i wybieramy czołowe konta bankowe w Polsce.

Podobne rozwiązanie ma w swojej ofercie także największy konkurent MasterCard, czyli Visa. Elektroniczny portfel tego operatora to Visa Checkout.

3.2/5 - (19 votes)