KONTO W PEŁNI

KONTO W PEŁNI – EUROBANK

EUROBANK - KONTO W PEŁNI

Konto w pełni – opłaty i parametry rachunku osobistego

 • Bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku.
 • Bezpłatne wydanie karty Visa Electron – płatności internetowe, zbliżeniowe, opcja multiwalutowa (1,90 zł/m-c) – płatności w EUR, USD i GBP bez kosztów przewalutowania.
 • Miesięczna opłata za kartę Visa Electron – 4,90 zł. Można jej uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe na min. 400 zł.
 • Alternatywnie można wybrać kartę MasterCard Debit Prestige – bezpłatne wydanie, płatności internetowe, zbliżeniowe, opcja multiwalutowa (bez dodatkowych opłat).
 • Miesięczna opłata za użytkowanie karty MasterCard Debit Prestige – 8 zł. Brak możliwości uniknięcia tej prowizji.
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce dla karty MasterCard Debit Prestige.
 • Darmowe wypłaty z bankomatów własnych dla karty Visa Electron. Pozostałe bankomaty w Polsce – 0 zł, jeśli wypłacana kwota będzie wynosić min. 100 zł (jeśli poniżej – 1,90 zł).
 • Wypłaty z bankomatów za granicą – karta Visa Electron – 8 zł + (% za przewalutowanie transakcji – jeśli karta nie ma wykupionej opcji wielowalutowej).
 • Wypłaty z bankomatów za granicą – karta MasterCard Debit Prestige – 4 zł.
 • Bezpłatne przelewy standardowe przez Internet.
 • Przelew natychmiastowy (do 3 tys. zł) – 3 zł.
 • Przelew europejski SEPA – 5 zł.
 • Bezpłatne przelewy do ZUS i US.
 • Darmowe wpłatomaty.
 • Bezpłatne zlecenia stałe i polecenie zapłaty.
 • Bezpłatna usługa Cashback (wypłata gotówki w momencie płacenia kartą za zakupy).
 • Darmowe wpłaty/wypłaty w placówkach banku.
 • Bankowość internetowa i aplikacja mobilna.
 • Płatności mobilne Google Pay.
 • Płatności mobilne Visa.
 • Program rabatowy Visa Oferty.
 • 5% moneyback w promocji “Codziennie zyskuję”.
 • W ramach tego programu, klient może otrzymać zwrot w wysokości 5% od wydatków na rekreację, urodę, rozrywkę i sport.
 • Miesięcznie można otrzymać maksymalnie 60 zł moneybacku, czyli nawet 720 zł rocznie.
 • Programem objęte są płatności kartą debetową w kraju i za granicą (w sklepach tradycyjnych lub przez Internet).
 • Warunkiem otrzymania premii, jest zapewnienie wpływu na rachunek w kwocie min. 500 zł z tytułu wynagrodzenia lub 1,5 tys. zł w formie jednorazowego przelewu (np. z rachunku w innym banku).
 • „Lokata na dobry początek” – 2,5% lub 3% (w zależności od aktywności klienta na rachunku osobistym).
 • Konto można otworzyć na stronie banku.

Podstawowe informacje na temat Eurobanku

Eurobank jest bankiem komercyjnym, świadczącym usługi wyłącznie dla klientów indywidualnych. Specjalizuje się w kredytach konsumenckich, hipotecznych oraz kartach kredytowych.

Bank powstał w 2003 roku, obecnie posiada sieć oddziałów własnych oraz franczyzowych w całej Polsce. Prócz kredytów bank oferuje także konta osobiste, między innymi Konto w pełni, będące przedmiotem tego artykułu

Konto w pełni – podstawowe informacje

Konto w pełni jest kolejnym kontem osobistym reklamowanym jako darmowe.Czy jest tak faktycznie? Rzeczywiście za otwarcie i prowadzenie rachunku nie zapłacimy nawet złotówki.

Warto zaznaczyć, że ten brak kosztów nie jest uzależniony od spełnienia żadnych dodatkowych warunków, takich jak otrzymywanie wpływów na konto w określonej z góry, minimalnej wysokości.

Oferta ta zastąpiła istniejące jeszcze do niedawna trzy rodzaje konto osobistych. Obecnie prócz Konta w pełni, Eurobank oferuje jeszcze konto “Standard” oraz rachunek dla młodzież “Junior”.

Konto w pełni – najważniejsze funkcjonalności

Kontem w pełni można zarządzać na kilka sposobów:
– za pośrednictwem Internetu, logując się do serwisu za pomocą specjalnych danych,
– tradycyjnie w placówkach banku,
– za pomocą aplikacji na telefon (dostępnej zarówno dla telefonów z systemem Android jak i telefonów z systemem operacyjnym IOS).

Aplikacja pozwala na wykonanie wszystkich podstawych operacji, w sposób szybki i intuicyjny. Możliwe jest nie tylko dokonywanie przelewów, ale także zakładanie lokat, otwieranie rachunków oszczędnościowych, lub walutowych.

Aplikacja umożliwia logowanie się za pomocą odcisku palca i ułatwia dokonywanie transakcji, “ucząc się” stopniowo odbiorców oraz kwot, które są do nich wysyłane.

Możliwe są także płatności zbliżeniowe telefonem, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. Za pomocą tej aplikacji posiadana w eurobanku karta płatnicza zostaje podłączona do konta. Później wystarczy w sklepie tylko odblokować telefon i przyłożyć go do czytnika.

Konto w pełni – opłaty

Konto w pełni reklamowane jest jako darmowe konto osobiste. Rzeczywiście otwarcie oraz prowadzenie rachunku nie jest związane z żadnymi kosztami. Brak opłat jest bezwarunkowy.

Darmowe jest również polecenie przelewu do innego banku oraz zlecenie stałe przez Internet. Nie ma również opłat za wypłacanie pieniędzy z własnych bankomatów.

Natomiast za wypłatę z obcego bankomatu o wartości poniżej 100 zł zapłacić trzeba 1,90 zł, ale tylko w przypadku użytkowania karty Visa Electron. Wypłaty przy pomocy karty MasterCard są darmowe.

Jeśli chodzi o płatności mobilne za pomocą karty VIsa, pierwsze 12 miesięcy jest darmowe, natomiast po upływie 12 pierwszych miesięcy, opłata wynosi 2,90 zł miesięcznie, przy czym opłata jest zwracana , po wykonaniu transakcji zbliżeniowych na kwotę minimum 50 zł miesięcznie.

Natomiast płatności zbliżeniowe telefonem oraz zakupy w aplikacjach mobilnych za pomocą Google Play są darmowe bezwarunkowo. Darmowe są także wyciągi, zarówno elektroniczne, jak i papierowe, niezależnie od tego czy odbierane są w placówce czy wysyłane pocztą.

Z dodatkowych opłat warto przytoczyć jeszcze opłatę 3 zł za ekspresowy przelew oraz 2,50 zł za sprawdzenie konta w bankomacie.

Konto w pełni – karta płatnicza

Do konta w pełni, można wybrać spośród następujących kart debetowych: Mastercard Debit, Visa Electron, oraz Mastercard Debit Prestige.

Wszystkie powyższe karty nie różnią się między sobą w podstawowych funkcjach. Wszystkimi można płacić za zakupy w Internecie, stykowo oraz zbliżeniowo. Za ich pomocą można wypłacać pieniądze z bankomatów i w sklepach (transakcje cashback).

Różnice istnieją natomiast w opłatach. Za miesięczną obsługę karty Visa Electron i Mastercard Debit zapłacić trzeba 4,90 zł. Jednak opłaty te nie są naliczane, jeśli w ciągu miesiąca dokona się transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 400 zł.

Natomiast opłata za kartę Mastercard Debit Prestige wynosi 8 zł i jest pobierana niezależnie od wartości dokonanych nią transakcji.

Podsumowując stawki za karty Visa Electron i Mastercard Debit są niższe niż przy Mastercasd Debit Prestige, jednak wybierając je liczyć się trzeba z opłatami za korzystanie z obcych bankomatów, przy wypłatach poniżej 100 zł.

Konto w pełni - karta płatnicza

Konto w pełni – wypłaty z bankomatów

Jeśli chodzi o wypłaty gotówkowe, istnieje kilka możliwości. Po pierwsze można gotówkę wypłacić w tradycyjny sposób, w oddziale banku. Jest to darmowe. Opłaty za wypłacanie pieniędzy z bankomatów krajowych, zależne są od rodzaju posiadanej karty i omówione zostały powyżej.

Jeśli wypłacamy pieniądze w oddziale banku zagranicznego, stawki są identyczne jak w przypadku wypłat z bankomatów krajowych.

Natomiast wypłata z bankomatu za granicą kosztuje odpowiednio 4 zł w przypadku Mastercard Debit Prestige i 8 zł w przypadku Visa Electron i Mastercard Debit. Natomiast usługa cashback, czyli możliwość wypłacania gotówki za pomocą w karty w sklepie, przy okazji robienia zakupów, jest usługą darmową.

Konto w pełni – dodatkowe usługi

Prócz podstawowych usług do Konta w pełni, bank oferuje także:

 • limit w koncie w wysokości 600 zł, bez prowizji i z 10-dniowym okresem bezodsetkowym w każdym miesiącu,
 • program “Codziennie zyskuję” w ramach, którego Eurobank zwraca 5% wydatków na rozrywkę, podróże, sport oraz rekreację. Można w ten sposób zyskać aż 60 zł miesięcznie,
 • ubezpieczenie “Twój portfel”, zapewniające ochronę karty płatniczej w przypadku jej nieautoryzowanego użycia (3 zł lub 5 zł miesięcznie w zależności od wariantu).
 • eurobank przygotował także dla klientów ofertę rachunków oszczędnościowych i depozytowych.

Podsumowując, Konto w pełni to bardzo uniwersalny produkt. Rachunek jest darmowy w prowadzeniu – bezwarunkowo. Natomiast użytkowanie karty do konta, choć nie pozbawione opłat, nadal wypada dość korzystnie na tle innych ofert.

Ocena internautów
[Ogółem: 4 Średnio: 4.8]