KONTO OPTYMALNE

KONTO OPTYMALNE – BGŻ BNP PARIBAS

Propozycją banku BGŻ BNP Paribas dla klientów indywidualnych jest Konto Optymalne, które posiada wiele bezpłatnych usług. Bank stawia na aktywność swoich klientów, dlatego Konto Optymalne jest proponowane razem z aplikacją mobilną GOmobile, pozwalającą na pełną obsługę konta za pomocą telefonu 24h.

Możliwość realizowania przelewów online oraz innych dyspozycji z zakresu zarządzania własnymi środkami nie są jedynymi usługami, dostępnymi w ramach tego uniwersalnego rachunku osobistego.

Dla kogo Konto Optymalne?

Konto Optymalne to propozycja dla osób indywidualnych, które poszukują konta osobistego z obsługą, dostępną poprzez różne kanały obsługi.

Z Konta można korzystać tradycyjnie, czyli przez doradców w oddziale, do takiego konta wydawany jest również login, pozwalający na korzystanie z bankowości internetowej, dostępnej online. Klienci banku BGŻ BNP Paribas mogą również korzystać z bankowości mobilnej.

Do obsługi klientów banku służy również infolinia bankowa, dostępna pod numerami 801 321 123 lub 22 134 00 00. Bankowość telefoniczna jest dostępna przez całą dobę.

Konto Optymalne jest czasem promowane jako konto dla aktywnych, co oznacza, że wraz z otworzeniem Konta Optymalnego klient może skorzystać z dodatkowych bonusów. W przeszłości były to m.in. karnety uprawniające do bezpłatnego korzystania z sieci klubów fitness pod warunkiem spełnienia dodatkowych warunków.

Karty płatnicze do konta

Do konta wydawana jest karta debetowa MasterCard Debit, która pozwala na wypłatę gotówki z bankomatów oraz na płacenie kartą w punktach handlowo-usługowych oraz online. Karta pozwala na realizację płatności zbliżeniowej do 50 złotych bez konieczności podawania PIN-u.

Podobną funkcjonalność ma naklejka zbliżeniowa, którą nakleja się np. na telefon komórkowych czy inne urządzenie. Naklejka zbliżeniowa działa jak zbliżeniowa karta płatnicza i również przy transakcjach do 50 złotych nie wymaga podawania PIN-u.

Przy płatnościach kartami debetowymi – wydanymi do Konta Optymalnego – można również skorzystać z cashbacku, czyli możliwości wypłaty niewielkich kwot przy okazji dokonywania płatności za zakupy.

Karta płatnicza i naklejka zbliżeniowa

Karty kredytowe dla klientów banku BGŻ BNP Paribas

Posiadacz Konta Optymalnego, podobnie jak posiadacz innych kont osobistych prowadzonych przez bank, może wystąpić o wydanie karty kredytowej. Karty oferowane przez bank są również kartami partnerskimi, wydawanymi razem z wybranymi sieciami sklepów.

Do Konta Optymalnego może być wydana karta kredytowa MasterCard Standard, która uprawnia również do korzystania z programu mamBONUS, obejmującego system zniżek i profitów dla posiadaczy karty. Bank również sygnuje karty partnerskie.

Jedną z nich jest karta kredytowa Carrefour MasterCard, która umożliwia korzystanie z rabatów i bonusów w ramach programu mamBONUS.

Z kolei karta Euro MasterCard wydawana jest w ramach sieci sklepów Euro RTV AGD i podobnie jak wcześniejsza karta zapewnia dostęp do bonusów dla uczestników programu lojalnościowego.

Właściciel Konta Optymalnego może również korzystać z karty OBI MasterCard, Bricomarche MasterCard, Komputronik MasterCard, Husqvarna MasterCard oraz Abra MasterCard.

Płatności elektroniczne

Właściciele Konta Optymalnego mogą także korzystać z różnych rozwiązań, stworzonych jako płatności elektroniczne.

Niektóre z nich, jak np. BLIK, są standardami płatności elektronicznych, a do ich obsługi nie jest wymagane posiadanie karty płatniczej – natomiast jest wskazane korzystanie z aplikacji mobilnej banku.

Właściciel Konta Optymalnego może się zdecydować na realizowanie płatności Apple Pay, która wymaga zarejestrowania karty płatniczej lub kredytowej, podobnie działa płatność Google Pay.

Bank stworzył własny system płatności elektronicznych, który zwiększa bezpieczeństwo płatności online. Jest nim e-Portfel BGŻ BNP Paribas, który zabezpiecza transakcje przed wyłudzeniami i działa w oparciu o dane karty wprowadzonej do systemu.

Posiadacz Konta Optymalnego może także zlecać przelewy Pay U Express, bez konieczności logowania się do bankowości internetowej.

Z kolei Pay by link to połączenie bezpiecznych płatności elektronicznych, zarówno w rozumieniu płatności online, jak i realizacji płatności za rachunki. Innym wygodnym rozwiązaniem, jest cyfrowy portfel Masterpass.

Oszczędzanie z Kontem Optymalnym

Korzystanie z Konta Optymalnego daje również możliwość założenia lokaty terminowej, w tym również prowadzonej w walucie jeśli do Konta Optymalnego będzie otworzone subkonto walutowe.

Oszczędzanie w banku obejmuje również rachunki oszczędnościowe, prowadzone bezpłatnie i umożliwiające dopłacanie środków w dowolnym momencie. Z myślą o emeryturze bank udostępnia rachunki IKE i IKZE.

IKE jest połączone z rachunkiem oszczędnościowym lub z funduszami inwestycyjnymi, natomiast IKZE, działające w oparciu o strategie automatyczną lub indywidualną, inwestuje jedynie w fundusze inwestycyjne.

Jak założyć Konto Optymalne?

Konto Optymalne można otworzyć podczas wizyty w oddziale banku. W czasie wizyty, pracownik przygotuje wszelkie dokumenty, niezbędne do otwarcia konta, w tym umowę o prowadzenie rachunku.

Można również otworzyć konto korzystając ze strony internetowej banku. Wówczas oprócz wypełnienia wniosku dostępnego online, konieczne będzie załączenie skanu dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

Dwa kolejne etapy zakładania Konta Optymalnego obejmują kontakt ze strony konsultanta telefonicznego banku w celu potwierdzenia danych we wniosku. Umowa jest przesyłana pocztą kurierską do podpisania przez klienta.

Podobnie działa otwieranie Konta Optymalnego przez telefon, przy czym w tym przypadku wszelkie dane do przygotowania dokumentacji należy podać w czasie rozmowy telefonicznej. Wraz z umową prowadzenia rachunku, kurier dostarcza także login do bankowości internetowej oraz procedurę nadania PIN-u do karty płatniczej.

Konto Optymalne – opłaty i podsumowanie

 • Bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku.
 • Bezpłatne wydanie karty płatniczej Mastercard (funkcja płatności zbliżeniowych, internetowych, cashback).
 • Brak miesięcznych opłat za użytkowanie karty.
 • Możliwość zamówienia naklejki zbliżeniowej – 1 zł miesięcznie.
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash (ponad 3 tys. maszyn w całym kraju).
 • Pozostałe bankomaty w Polsce – 5 zł.
 • Wypłata z bankomatów poprzez BLIK – 0 zł (od 2019/10/01 – 5 zł).
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów sieci BGŻ BNP Paribas i Global Alliance za granicą.
 • Pozostałe bankomaty za granicą – 10 zł.
 • Usługa cashback (wypłata gotówki w momencie płacenia za zakupy kartą) – 1 zł.
 • Darmowe korzystanie z wpłatomatów banku.
 • Standardowe przelewy przez internet – 0 zł.
 • Natychmiastowy przelew – 5 zł.
 • Przelew w placówce banku – 6 zł.
 • Europejski przelew SEPA – 10 zł.
 • Przelew międzynarodowy (inny niż SEPA) – 0,2%.
 • Bezpłatne zlecenia stałe i polecenie zapłaty.
 • Sprawdzenie salda w bankomacie – 0 zł.
 • Internetowy serwis transakcyjny.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna – GOmobile.
 • Płatności Google Pay, Apple Pay i Blik.
 • Płatności portfelem Masterpass.
 • Ubezpieczenie karty na podróż zagraniczną “Bezpieczna podróż” – 9,99 zł.
 • Papierowy wyciąg z konta – 6 zł (elektroniczny – 0 zł).
 • Konto Dobrze Oszczędnościowe z oprocentowaniem promocyjnym do 2,3%.
 • Konto Optymalne można otworzyć na tej stronie banku.
Ocena internautów
[Ogółem: 5 Średnio: 4]