KONTO IDEALNE

KONTO IDEALNE – IDEA BANK

IDEA BANK - KONTO IDEALNE

Konto Idealne – opłaty i parametry

 • Otwarcie i prowadzenie konta osobistego za 0 zł.
 • Otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego ZOŚKA PRO (do 2,15% w skali roku) za 0 zł.
 • Bezpłatne wydanie karty debetowej Master Card (płatności zbliżeniowe, internetowe, cashback).
 • Brak miesięcznych opłat za kartę.
 • Bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.
 • Standardowe przelewy internetowe (Elixir) za 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy (Elixir Express) – 2 pierwsze w miesiącu za darmo.
 • Przelew europejski (SEPA) – 2 pierwsze w miesiącu za darmo.
 • Zlecenie stałe za 0 zł.
 • Polecenie zapłaty za 0 zł.
 • Korzystanie z wpłatomatów za 0 zł.
 • 2% za wypłaty środków z bankomatów za granicą.
 • Trzeci i kolejne przelewy natychmiastowe (Elixir Express) – 3,50 zł.
 • Trzeci i kolejne przelewy europejskie (SEPA) – 4,00 zł.
 • Przelew w placówce banku – 5 zł.
 • Przelew walutowy (inny niż europejski) SWIFT – 0,25%.
 • Sprawdzenie salda w bankomacie – 2,50 zł.
 • Wyciągi z konta w formie papierowej – 5 zł.
 • Nowoczesna platforma internetowa Idea Cloud oraz aplikacja mobilna.
 • Dostęp do Idea Hub za darmo.
 • Dostęp do atrakcyjnych produktów oszczędnościowych Idea Banku.
 • Konto można otworzyć na stronie Idea Bank.

Bank Idea

Idea Bank Spółka Akcyjna istnieje od 1991 roku. Początkowo funkcjonował jako Polbank SA, a później jako Opel Bank S.A.

W 2001 roku nazwę zmieniono na GMAC Bank Polska SA, a następnie w roku 2010 na obecną. Bank jest częścią Grupy Kapitałowej Getin Holding SA.

W 2017 roku agencja ratingowa EuroRating nadała bankowi zamówiony rating kredytowy na poziomie BB, co stawia go wśród 6 najbardziej wiarygodnych banków w kraju, a jego perspektywa została określona jako stabilna.

Oferta Idea Banku skierowana jest głównie do małych podmiotów gospodarczych (mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw).

Wśród proponowanych produktów znajdziemy jednak także indywidualne konto rozliczeniowe i oszczędnościowe.

Konto Idealne – dla kogo?

Oferowane przez Idea Bank – Konto Idealne, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają w pełni darmowego konta.

Brak ponoszenia opłat, związanych z korzystaniem z niego, jest bezwarunkowy i nie zależy od spełnienia żadnych dodatkowych wymogów, jak wpływy na konto w określonej wysokości czy minimalna kwota płatności kartą.

Bank nie pobiera opłat, ani za jego założenie, ani za prowadzenie. Brak jest też kosztów za większość podstawowych operacji, z których korzysta przeciętny klient. Rachunek nie jest oprocentowany.

Jak założyć Konto Idealne?

Podobnie jak w przypadku najbardziej popularnych banków, Idea Bank, daje następujące możliwości otwarcia Idealnego Konta.

Można to zrobić między innymi w oddziale banku, wówczas konto otwierane jest natychmiast.

Innym sposobem jest złożenie wniosku o otwarcie konta za pośrednictwem Internetu (na stronie banku znajdziemy odpowiedni formularz) lub dzwoniąc na infolinię.

Wówczas otwarcie rachunku trwa nieco dłużej, gdyż musimy potwierdzić naszą tożsamość.

Najprościej zrobić to wysyłając przelew autoryzujący z innego konta, ale można także podpisać dostarczoną przez kuriera umowę a następnie odesłać ją do banku.

Konto Idealne – prowizje

Jak już wspomniano Konto Idealne jest właściwie całkowicie darmowe.

Za jego otwarcie ani prowadzenie bank nie pobiera żadnych opłat i nie jest to uzależnione od spełnienia żadnych warunków.

Bank nie pobiera również opłat za większość zleconych przez Internet operacji, m.in. przelewy wewnętrzne, zewnętrzne, przelewy do ZUS i US.

Zapłacić trzeba jedynie za realizację tych operacji zleconych przez Infolinię lub w oddziale, opłata wynosi wówczas 5 zł.

Mamy też prawo miesięcznie do dwóch darmowych przelewów Elixir Express, pozostałe kosztują 3,50 zł.

Konto Idealne zapewnia także darmowe wypłaty z wszystkich krajowych bankomatów.

Zapłacić trzeba jednak za wypłaty z bankomatów za granicą. Koszt to 2% wartości wypłaty, nie mniej jednak niż 10 zł. Darmowe jest za to przewalutowanie transakcji.

Darmowa jest także usługa cashback, czyli wypłaty w sklepach, przy okazji płacenia za zakupy. W

płacić pieniądze na konto możemy w oddziale banku, ale także w specjalnych, darmowych wpłatomatach.

Klienci banku mogą skorzystać także z opcji tzw. mobilnych wpłatomatów. Wystarczy zamówić je za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku.

Konto Idealne – karta debetowa

Do Konta Idealnego dodawana jest karta debetowa MasterCard. Jak całe konto, także i karta, jest bezwarunkowo darmowa.

Nie płacimy ani za jej wydanie ani za użytkowanie. Jedynie wydanie karty w trybie ekspresowym to koszt w wysokości 50 zł.

Także usługi dodatkowe takie jak zastrzeżenie karty, zmiana kodu PIN, oraz wydanie nowej karty w miejsce zastrzeżonej są darmowe.

Możemy także otworzyć samo konto, bez karty. Z ciekawostek warto wspomnieć, że jest ona przeźroczysta i bardzo estetyczna.

Z kartą debetowa MasterCard mamy darmowe płatności bezgotówkowe (zbliżeniowe oraz stykowe) a także płatności za zakupy internetowe, które są zabezpieczone usługą 3D-Secure.

Nowi klienci mogą odebrać kartę w oddziałach Idea Hub lub zaczekać na jej przesłanie pocztą.

Konto Idealne - karta MasterCard

Konto Idealne – aplikacja mobilna

Chociaż w zamyśle aplikacja mobilna stworzona została głownie dla właścicieli małych i średnich podmiotów gospodarczych, mogą z niej z powodzeniem korzystać także indywidualni klienci.

Za jej pośrednictwem sprawdzimy stan konta, wyślemy przelew a także założymy lokatę.

Możemy także otworzyć nowe konto lub znaleźć potrzebny nam najbliższy oddział banku. Aplikacja zapewni nam także dostęp do stałych odbiorców Idea Cloud oraz dostęp do centrum informacji.

Poza standardową możliwością logowania się do aplikacji przez wpisanie loginu oraz hasła, możemy ustawić także dostęp do konta za pomocą czterocyfrowego kodu PIN lub znaku graficznego.

Konto Idealne – usługi dodatkowe

Dla właścicieli konta Idealnego, Idea Bank przygotował także szereg usług dodatkowych. Są to między innymi lepiej oprocentowane produkty oszczędnościowe:

Konto IKE (III filar systemu emerytalnego), Konto Zośka PRO (warunkiem otrzymania wyższego oprocentowania, jest utrzymywanie na nim środków w wysokości dziesięciokrotnie wyższej niż na koncie podstawowym), oraz Konto Zyskowne (tutaj warunkiem jest gwarancja dokonywania comiesięcznych wpływów na posiadane Konto Idealne).

Również w przypadku lokat, posiadacze Konta Idealnego mogą liczyć na wyższe oprocentowanie.

Również jest to obostrzone pewnymi warunkami, dotyczącymi najczęściej posiadanego salda, lub np. otwarcia lokaty za pomocą aplikacji mobilnej.

Z dodatkowych usług na uwagę zasługuje także Biuro Idea Hub, czyli możliwość korzystania z darmowej przestrzeni biurowej, a także Idea Hub Express, czyli pociąg z mobilnym, biurem, gdzie znajdziemy drukarkę, skaner oraz ciepłą kawę.

Usługa działa na kilku trasach w ramach przejazdów Intercity. Warto wspomnieć jeszcze o mobilnych wpłatomatach, które zamówić możemy w dowolnym momencie przez aplikację bankową.

Konto Idealne, oferowane przez Idea Bank, jest na pewno ciekawą propozycją, zwłaszcza dla osób szukających jak najtańszego konta.

Zapewnia ono nie tylko brak opłat za wszystkie podstawowe operacje ale także jest nowoczesne i funkcjonalne.

Na tle ofert pozostałych banków przedstawia się nad wyraz interesująco i korzystnie.

Konto Idealne – oszczędzanie

Jak już wspomnieliśmy, atrakcyjność oferty Idea Banku opiera się m.in. na szerokim dostępie do całej gamy produktów oszczędnościowych:

 • Konto Zyskowne – Wysokość oprocentowania zależy od ilości zgromadzonych środków na rachunku. Maksymalny pułap to 2,2%. Aby go osiągnąć, należy zapewnić na konto transfer w wysokości minimum 1.000 zł miesięcznie oraz wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 100 zł.
 • Konto Zośka PRO – Tutaj klient również spotka się z oprocentowaniem na maksymalnym poziomie 2,15% w skali roku. Warunkiem jest utrzymanie na rachunku salda, które będzie przynajmniej 10-krotnie przewyższać saldo na Koncie Idealnym.
 • Różnorodna oferta lokat, wśród której na uwagę zasługuje Lokata Happy z oprocentowaniem do 3,5%. Do jej otwarcia nie jest wymagane posiadanie konta osobistego.

Dla osób prowadzących działalność gospodarzą, bank przygotował również atrakcyjną promocję “Premiowanie za bankowanie” w której można uzyskać do 600 zł premii.

Bonus jest dostępny dla klientów, którzy otworzą konto firmowe – Firma to Ja.

Jeżeli interesuje Cię darmowe konto osobiste, ale niekoniecznie od Idea Banku – sprawdź nasze zestawienie rachunków bankowych bez opłat.