KONTO DBNET PREMIUM

KONTO dbNET PREMIUM – DEUTSCHE BANK

1 lipca 2018 roku, Konto dbNET Premium zostało wycofane z oferty banku.

Konto dbNET jest propozycją Deutsche Banku dla klientów indywidualnych. Jest to uniwersalny rachunek osobisty z nowoczesnymi rozwiązaniami, i jako jeden z niewielu na rynku – zawiera oprocentowanie – 1,3% w skali roku.

Konto dbNET Premium – podstawowe parametry

Konto dbNET Premium jest rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, do którego wydawana jest karta Mastercard Debit. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne, przy czym bank nie uzależnia braku prowizji za miesięczne prowadzenie konta od wysokości wpływów czy od innych czynników.

Miesięczna prowizja za obsługę karty wydanej do konta może być również równa 0 zł, o ile klient spełni dodatkowe warunki. W tym przypadku chodzi o wysokość kwoty wszystkich transakcji, dokonanych przy użyciu karty, które muszą być zaksięgowane na koncie w danym miesiącu, a ich wysokość nie może być niższa niż 500 zł.

Konto dbNET Premium uprawnia również do darmowych wypłat z bankomatów sieci Euronet. Przy czym w tym przypadku zastrzega, że jeśli właściciel sieci bankomatów zdecyduje się na pobieranie jakiejś dodatkowej opłaty za wypłatę z bankomatów Euronet, wówczas właściciel konta dbNET tę opłatę poniesienie.

Bezpłatnie są realizowane przelewy krajowe zwykłe, które właściciel konta zleca z poziomu bankowości internetowej. Posiadanie konta dbNET uprawnia do skorzystania z preferencyjnego oprocentowania na db Koncie Oszczędnościowym 24h. Podobnie – bez konieczności składania dodatkowych dokumentów – klient-właściciel konta dbNET, może wnioskować o dodatkowy limit kredytowy do kwoty 4300 zł.

Konto dbNET Premium – karty płatnicze

Do obsługi konta dbNET wydawana jest karta Mastercard Debit, którą możemy płacić zbliżeniowo i w internecie. Oprócz możliwości płacenia kartą w punktach handlowo-usługowych i online, karta daje możliwość skorzystania z Cashbacku, czyli pozwala na dokonanie wypłaty niewielkich kwot przy okazji robienia zakupów w sklepach stacjonarnych.

Właściciel konta dbNET może również zdecydować się na kartę kredytową IQ World Mastercard lub na którąś z kart kredytowych, sygnowanych przez VISA. Te karty skierowane są do klientów, którym zależy na wyższym limicie kredytowym oraz na dostępie do programów rabatowych.

Posiadacz karty debetowej czy kredytowej, wydanej przez Deutsche Bank, może korzystać ze Strefy Rabatów, czyli zniżek i ofert specjalnych, jakie dla posiadaczy karty mają partnerzy programu. Wystarczy przed sfinalizowaniem transakcji powiedzieć partnerowi, czyli punktowi handlowemu lub usługowemu, że posiada się kartę wydaną przez DB, oraz poda wysokość przysługującego z tego tytułu rabatu czy zniżki.

Konto dbNET Premium - karta MasterCard
Konto dbNET Premium - karta IQ World MasterCard PayPass

Konto dbNET Premium – konta walutowe

Deutsche Bank umożliwia również dostęp do środków zgromadzonych w innych walutach. Właściciel konta dbNET Premium może otworzyć rachunek walutowy, który będzie rozliczany i prowadzony w jednej z wybranych walut.

Oprócz walut wymienialnych, jak USD, EUR, GBP, CHF czy japońskie jeny, klienci Deutsche Banku mogą prowadzić konto walutowe w forintach węgierskich, koronach czeskich, duńskich, szwedzkich czy norweskich, dolarach australijskich czy kanadyjskich oraz w rosyjskich rublach. Konto walutowe może być otworzone jedynie w oddziale banku.

Konto dbNET Premium – rachunek oszczędnościowy

Do konta dbNET może być otworzone także db Konto Oszczędnościowe lub db Konto Oszczędnościowe 24h. Deutsche Bank nie uzależnia możliwości otwarcia konta oszczędnościowego od posiadania konta osobistego.

Środki zgromadzone na koncie oszczędnościowym oprocentowane są wg progresywnej skali. Oznacza to, ze oprocentowanie środków zależy od ich wysokości. Do konta oszczędnościowego można dopłacać środki, można je również wypłacać, bowiem oprocentowanie nalicza się jedynie od środków faktycznie zgromadzonych na koncie.

Przy otwieraniu konta oszczędnościowego nie jest także podawana jakaś kwota minimalna, którą należy wpłacić, aby móc korzystać z takiej formy oszczędzania. Z konta można korzystać przez bankowość telefoniczną (Teleserwis) lub online (system bankowości internetowej db easyNET).

Konto dbNET Premium – oszczędzanie i inwestowanie

Właściciel konta dbNET może również oszczędzać wybierając lokaty terminowe oraz produkty inwestycyjne. W ofercie banku znalazły się lokaty standardowe (db Lokata Wybitna), lokaty progresywne (db Lokata Pracująca, db Lokata 4 Pory Roku) czy lokaty oszczędnościowe, które otwiera się na kilka lat i które jednocześnie pozwalają na dokonywanie wpłat na konto lokaty.

Takimi produktami są db Lokata Plan Premia otwierana na 4 lata i premiowana w każdym roku trwania specjalnym bonusem, naliczanym procentowo od oprocentowania części depozytowej, oraz db Plan 500+ Premia, otwierany z myślą o finansowym zabezpieczaniu przyszłości dziecka. W tym produkcie bank może wypłacać dodatkowe bonusy finansowe, które powiększą wysokość środków.

W ofercie banku znalazła się także db Polisa, czyli lokata i polisa na życie jednocześnie. Taką polisolokatę można otwierać dla każdej osoby, ale wypłacane są środki osobom, które ukończyły 18. rok życia. Deutsche Bank oferuje także produkty strukturyzowane, jednostki funduszy inwestycyjnych oraz produkty inwestycyjno-ubezpieczeniowe. Klienci banku mogą także oszczędzać decydując się na złoto inwestycyjne.

Konto dbNET Premium – kredyty i pożyczki

Obok limitu kredytowego, pozwalającego na zadłużanie w ramach konta, Deutsche Bank oferuje również kredyty gotówkowe, pożyczki pod zastaw aktywów czy linię kredytową BRI dla inwestorów giełdowych.

Konto dbNET Premium – podstawowe kanały obsługi

Konto dbNET z założenia jest kontem, które właściciel będzie obsługiwać samodzielnie korzystając z obsługi internetowej lub z bankomatów. Podobnie jak w przypadku innych produktów banku, także właściciel konta dbNET może korzystać z obsługi w oddziałach lub poprzez infolinię, dostępną dla klientów przez całą dobę pod numerem 801 18 18 18 lub +12 625 80 00.

Zastrzeganie kart odbywa się poprzez Teleserwis, klient może również zastrzegać kartę dzwoniąc pod numer 828 828 828, dedykowany jedynie do zastrzegania kart.

Jak otworzyć konto dbNET Premium?

Konto osobiste w Deutsche Banku można otworzyć w oddziale banku lub wypełniając wniosek online. Bank daje swoim potencjalnym klientom możliwość skontaktowania z pracownikami infolinii, którzy także mogą od klienta przyjąć dyspozycję otworzenia konta dbNET. W tym przypadku wraz z dokumentami w postaci umowy do podpisania, klient będzie musiał również przedstawić dokument tożsamości.

Konto dbNET Premium – opłaty i podsumowanie

 • Do końca 2018 r. za prowadzenie konta nie zapłacimy nic, potem opłata będzie wynosić 20 zł miesięcznie. Prowizji można uniknąć, zapewniając wpływy na rachunek w wysokości 5 tys. zł lub utrzymując aktywa inwestycyjne/depozytowe na poziomie 50 tys. zł.
 • Rachunek jest oprocentowany – 1,3% w skali roku. Warto zaznaczyć, że możliwość pomnażania kapitału na koncie osobistym jest rzadkością w tego typu rachunkach.
 • Darmowe wydanie karty MasterCard Debit Standard (płatności internetowe i zbliżeniowe) lub karty IQ World MasterCard PayPass.
 • Bank nie będzie pobierał miesięcznych opłat za korzystanie z karty do końca 2018 roku.
 • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce do końca 2018 roku za 0 zł.
 • Wypłaty z bankomatów za granicą do końca 2018 roku za 0 zł.
 • Sprawdzenie salda w bankomacie – 5 zł.
 • Standardowe przelewy internetowe (Elixir) za 0 zł.
 • Brak przelewów natychmiastowych.
 • Przelew w placówce banku – 10 zł.
 • Przelew europejski (SEPA) – 5 zł.
 • Przelew wysokokwotowy SORBNET – 20 zł (przelew powyżej 1 mln zł) oraz 40 zł (przelew poniżej 1 mln zł).
 • Wpłata/wypłata środków w placówce banku – 0 zł.
 • Zlecenia stałe – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Bankowość elektroniczna db easyNET.
 • Aplikacja mobilna.
 • 3% na Lokacie Powitalnej oraz 2,55% na Koncie oszczędnościowym Plus.
 • Lokata db Plan 500+Premia (umożliwia oszczędzanie środków na przyszłość dla każdego dziecka).
 • Konto można otworzyć na stronie Deutsche Bank.
Ocena internautów
[Ogółem: 0 Średnio: 0]