KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA 2020 r.

Czy da się założyć konto bankowe przez internet bez kuriera, bez podpisywania umowy i bez dokumentów?

Owszem, chociaż zawieranie umowy o rachunek osobisty przy pomocy przelewu weryfikacyjnego udostępnia aktualnie niewiele banków.

Wiosną 2011 roku banki wzbogaciły swoje usługi o możliwość zawarcia umowy o konto przy pomocy przelewu weryfikacyjnego. Przyczynkami do wprowadzenia w życie takiej opcji były zarówno możliwości technologiczne, jak i odpowiednie przepisy prawne.

Dzięki temu, że cały proces pozwala ominąć pośrednictwo kuriera (który kolportowałby umowę papierową na linii bank-klient), użytkownik może otworzyć i w pełni aktywować swój nowy rachunek dosłownie w 5 minut.

Konto bankowe bez dokumentów (dowodu osobistego, paszportu)

Szybkość i wygoda, to największe plusy zakładania rachunku tą metodą. W końcu otwarte i aktywowane konto bankowe od zaraz – bez wychodzenia z domu, to przyjemne i bardzo praktyczne ułatwienie życia.

Jednak jak się okazuje, wszystko ma swoją cenę. Wg Komisji Nadzoru Finansów, ucierpiało na tym szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Cyberprzestępcy i inni oszuści dopuszczali się częstych nadużyć: wyłudzania danych personalnych, zaciągania pożyczek na dane osobowe nieświadomych niczego klientów, defraudacji środków.

W związku z tym, KNF postanowiła ograniczyć możliwość otwierania rachunku przy pomocy przelewu autoryzacyjnego. 1 lipca 2016 roku, weszła w życie specjalna rekomendacja tegoż organu i obowiązuje po dzień dzisiejszy. Na czym polegają owe ograniczenia?

Zabraniają otwarcia rachunku bankowego przy pomocy przelewu weryfikacyjnego wysłanego z konta, które zostało założone w ten sam sposób. Uniemożliwia to bowiem ustalenie tożsamości właściciela w oddziale banku.

Banki mają obowiązek przekazania do Krajowej Izby Rozliczeniowej informacji, o wszystkich rachunkach aktywowanych tą metodą. Rejestr KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa) pozwala na sprawdzenie, czy dany przelew został wykonany z konta założonego tradycyjnie czy online.

Jeżeli przekaz środków został dokonany z ROR-u, który także został otwarty za pomocą przelewu weryfikacyjnego, wniosek o nowe konto jest odrzucany. W takiej sytuacji, klient musi skorzystać z alternatywnych metod zawarcia umowy z bankiem.

W jakich bankach konto przez internet bez wizyty kuriera, dokumentów i podpisywania umowy?

Najprawdopodobniej cała ta dodatkowa procedura (i koszty z nią związane) były powodem tego, że obecnie możliwość zawarcia umowy o konto online oferuje zaledwie tylko kilka banków (przed interwencją KNF było ich około 20).

Aktywowanie weryfikacji poprzez przekaz online rozważa jeszcze kilka instytucji. Ale póki co, lista zamyka się zaledwie na kilku bankach.

Pewną alternatywą dla przelewów autoryzacyjnych wydaje się być również wideo weryfikacja. Ale jest to usługa do której banki wykazują jeszcze mniej entuzjazmu, dlatego jest ona prawdziwą rzadkością.

Konto bankowe przez internet bez kuriera - jak założyć?

 

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA, BEZ PODPISYWANIA UMOWY I DOKUMENTÓW – W JAKICH BANKACH?

KONTO BANKOWE ONLINE BEZ KURIERA - AKTUALNA LISTA BANKÓW

  • W aktualnej promocji można zdobyć do 160 zł premii.
  • Przelew weryfikacyjny można wykonać tylko z następujących banków: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas Polska, Euro Bank, mBank, Santander Bank Polska.

Zakładanie konta bez kuriera w ING Bank Śląski

  • W aktualnej promocji można zdobyć 100 zł lub 200 zł premii.
  • Konto zakładane bez kuriera – na tzw. “selfie”.

Zakładanie konta w banku bez kuriera - selfie

Poszukujesz taniego i funkcjonalnego konta osobistego? Sprawdź nasz aktualny ranking darmowych kont bankowych.