KONTO ACTIVE

KONTO ACTIVE – EUROBANK

4 sierpnia 2018 roku, Konto Active zostało wycofane z oferty banku.

Konto Active oferowane przez eurobank, to rachunek osobisty z możliwością obsługi przez różne kanały bankowości. ROR jest przedstawiany jako darmowy – z bezpłatnymi wypłatami z bankomatów oraz bezpłatną kartą do konta. Jednak każda z wymienionych funkcjonalności jest bezpłatna, ale po spełnieniu określonych warunków.

Ogólna charakterystyka Konta Active

Konto Active to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, z którego właściciel może korzystać w sposób tradycyjny – poprzez obsługę w oddziale i sieć bankomatów. Innym kanałem dostępu jest również telefon (infolinia bankowa pod numerem 19000), oraz internetowy serwis transakcyjny. Bank udostępnia również aplikację mobilną, co w dzisiejszych czasach, jest już w standardem.

Do konta wydawana jest karta płatnicza personalizowana, wymagająca dodatkowej aktywacji, lub karta Visa Electron niepersonalizowana, którą klient otrzymuje w oddziale i z której może korzystać od razu.

Właściciel Konta Active może również korzystać z płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem smartfona. W ramach konta może być również prowadzone subkonto dla dziecka oraz konto walutowe.

Dużym atutem Konta Active jest również system powiadomień o dyspozycjach realizowanych na koncie. Mogą mieć postać powiadomień mailowych lub SMS-em w przypadku korzystania z bankowości internetowej lub powiadomień mobilnych, które są skierowane do użytkowników aplikacji bankowej na smartfony.

Konto Active bezpłatne, ale warunkowo

Konto Active jest prowadzone bez opłat, jeśli na rachunek jest przelewane wynagrodzenie w wysokości co najmniej 1500 złotych. Bank również może zaoferować prowadzenie tego konta za darmo, jeśli suma wszystkich depozytów przekroczy ustalony przez bank limit (15 tys. zł).

Za miesięczne prowadzenie karty wydanej do tego konta nie jest pobierana opłata. Bank może natomiast wypłacać właścicielowi karty niewielkie kwoty, jeśli dokona on kartą transakcje, których suma przekroczy kwotę wskazaną przez bank.

Wszystkie przelewy i zlecenia stałe, realizowane z poziomu bankowości internetowej lub mobilnej, są bezpłatne. W przypadku wypłat z obcych bankomatów nie będzie pobrana prowizja, jeśli wypłata jednorazowo przekracza 100 złotych.

Właściciele Konta Active mogą także zlecać przelewy ekspresowe, korzystając z niskiej prowizji za ich realizację.

Konto Active eurobank – karty płatnicze

Do Konta Active wydawana jest karta płatnicza Mastercard lub Visa, które posiadają opcję płatności zbliżeniowych, internetowych oraz cashback.

Posiadacz Konta Active może również wnioskować o kartę kredytową Visa Classic Standard.

Płatności mobilne NFC umożliwia Visa, której wirtualną kartę należy podpiąć do aplikacji do płatności zbliżeniowych.

Bank udostępnia także usługę Google Pay, skierowaną do posiadaczy smartfonów z systemem Android oraz posiadających kartę kredytową, podpiętą do tego systemu płatności online.

Każda karta płatnicza debetowa, wydana do Konta Active, zapewnia możliwość skorzystania z usługi cashback, czyli z możliwości wypłaty niewielkich kwot przy okazji robienia zakupów w sklepach.

Limity wypłat dla poszczególnych kart to 300 złotych dla karty Visa i 500 złotych dla karty Mastercard. Klienci eurobanku korzystają z tej usługi bez opłat, usługi nie trzeba również dodatkowo aktywować.

Konto Actice eurobank - karty płatnicze

Moneyback od eurobanku

Eurobank dla swoich klientów otworzył Program “Rodzina i Przyjaciele”, umożliwiający uzyskanie finansowych korzyści w przypadku zaproszenia czterech znajomych do skorzystania z usług eurobanku.

W praktyce program oznacza możliwość zwrotu 5% wydatków, poniesionych na rozrywkę, sport i rekreację, przy czym maksymalna kwota miesięcznego zwrotu nie może przekroczyć 60 złotych miesięcznie (720 złotych rocznie).

Zwrot dotyczy klienta eurobanku oraz jego znajomych, którzy założyli konto z polecenia wykorzystując specjalny kod od zapraszającego. Zapraszającym może być m.in. rodzic czy opiekun prawny, który przekazując kod swojemu dziecku zapewnia i sobie, i jemu bezpłatne prowadzenie Konta Active.

Oszczędności i inwestycje

Właściciel Konta Active może również korzystać z produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych. Klienci eurobanku mogą otworzyć konto oszczędnościowe Ekstra Zysk (do 1,4% w skali roku) lub którąś z lokat terminowych.

Bank daje preferencyjne warunki dla oszczędności zdeponowanych na lokacie, otworzonej z poziomu aplikacji mobilnej.

W ofercie banku znajduje się także lokata z funduszem inwestycyjnym, lokata dynamiczna, której oprocentowanie rośnie wraz z okresem oszczędzania czy lokata negocjowana, której warunki właściciel środków indywidualnie negocjuje z bankiem.

Właściciel Konta Active może się także zdecydować na trzymiesięczną lokatę, w której odsetki są wypłacane z góry czy na lokatę walutową.

Eurobank oferuje także możliwość nabywania jednostek funduszy inwestycyjnych (fundusze Amundi, Allianz i Novo) oraz skorzystania z programu systematycznego inwestowania, w którym o wysokości jednorazowych wpłat decyduje sam klient.

Program skierowany jest do osób, które chcą inwestować niewielkie kwoty, przy czym wszystkie środki są inwestowane w Amundi Fundusz Parasolowy.

Jak otworzyć Konto Active?

Konto można otworzyć w czasie wizyty w oddziale, składając wniosek online i przechodząc telefoniczną weryfikację ze strony banku (umowa będzie wysłana przez kuriera, a odesłana do banku umowa spowoduje aktywację konta) lub poprzez przelew.

W tym przypadku na etapie otwierania konta online należy wskazać przelew weryfikacyjny jako sposób na aktywowanie konta. Po jego zaksięgowaniu na Koncie aktywnym umowa o prowadzenie rachunku będzie przesłana do właściciela mailem.

Dużo szybsze jest zawnioskowanie o konto w walucie obcej, które można założyć po zalogowaniu się do internetowego serwisu transakcyjnego. Po otwarciu konta, wystarczy podłączenie karty debetowej do konta walutowego. Pozwala to na dokonywanie płatności w USD, EUR i GBP bez dodatkowej prowizji z tytułu przewalutowania.

Jednak realizowanie operacji kartą multiwalutową wymaga, aby na koncie walutowym były zapewnione środki oraz aby na terminalu płatniczym, w którym realizowana jest płatność, waluta transakcji została zmieniona na walutę lokalną.

Konto Active eurobank – opłaty i podsumowanie

 • Opłata za prowadzenie konta – 9 zł. Można jej uniknąć, spełniając w poprzednim miesiącu przynajmniej jeden z dwóch warunków:
 • należy zapewnić wpływ na rachunek z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty, w wysokości min. 1,5 tys. zł
 • saldo miesięcznych depozytów (m.in. na kontach oszczędnościowych i lokatach), wynosi min. 15 tys. zł.
 • Bezpłatne wydanie karty płatniczej (funkcje płatności zbliżeniowych oraz internetowych) – MasterCard Debit lub VISA Electron.
 • Miesięczna opłata za użytkowanie karty Mastercard/Visa – 4,90 zł. Można jej uniknąć, wykonując transakcje “plastikiem” na min. 400 zł miesięcznie.
 • Bezpłatne użytkowanie (przez 12 miesięcy) elektronicznej karty “Płatność mobilna Visa”. Po tym okresie, opłata będzie wynosić 2,90 zł. Można jej uniknąć, wykonując transakcje na min. 400 zł miesięcznie.
 • Darmowe wypłaty z bankomatów eurobank.
 • Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce – 0 zł (jeśli kwota wypłaty wynosi min. 100 zł, jeśli jest niższa – 1,90 zł).
 • Wypłaty z bankomatów za granicą – 5 zł + 3% za przewalutowanie transakcji w walucie innej niż PLN (dot. kart Visa Electron/Visa). Karta Mastercard – brak opłat za przewalutowanie.
 • Darmowe wpłatomaty banku.
 • Standardowe przelewy przez internet – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 3 zł.
 • Europejski przelew SEPA – 5 zł.
 • Przelew międzynarodowy (inny niż SEPA) – 0,25.
 • Przelew w placówce banku – 7 zł.
 • Darmowe wpłaty/wypłaty w placówce banku.
 • Zlecenie stałe – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – brak usługi.
 • Bezpłatna usługa cashback – wypłata gotówki podczas płacenia za zakupy kartą.
 • Aplikacja mobilna (m.in. płatności Google Pay).
 • Internetowy serwis transakcyjny.
 • Sprawdzenie salda w bankomacie – 2,50 zł.
 • Papierowe wyciągi z konta, wysłane za pośrednictwem poczty – 2 zł. Wydruk w placówce banku – 0 zł.
 • Nieobowiązkowe ubezpieczenie karty przed kradzieżą – 5,85 zł (wersja standard) lub 10,85 zł (wersja premium).
 • Karta multiwalutowa – posiadając kartę do konta w PLN, możesz ją podpiąć pod konto walutowe w EUR, USD lub GBP i płacić za granicą bez opłat za przewalutowanie.
 • Konto oszczędnościowe Ekstra Zysk z oprocentowaniem do 1,4% w skali roku.
 • 5% moneyback za wydatki opłacone kartą – maksymalny zwrot – 60 zł miesięcznie przez 12 miesięcy (łącznie do 720 zł premii).
 • Konto Active można otworzyć na stronie banku.
Ocena internautów
[Ogółem: 1 Średnio: 5]