CITI PRIORITY

CITI PRIORITY – BANK CITI HANDLOWY

Konto Citi Priority to rachunek osobisty dla klientów indywidualnych, oferowane przez Citi Bank Handlowy. ROR reklamowany jest jako konto dla aktywnych, którzy często korzystają z karty płatniczej, a jednocześnie chcą mieć dostęp do swoich środków przez różne kanały bankowości.

Rachunek oferowany przez Citi Bank Handlowy, jest produktem bezpłatnym – warunkowo. Konto może być prowadzone w polskich złotych lub w walucie. Przy czym bez względu na walutę, w jakiej są rozliczane transakcje, konto jest darmowe po spełnieniu określonych warunków.

Konto Citi Priority

Właściciele konta Citi Priority mogą bezpłatnie wypłacać środki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Natomiast w przypadku wpłaty środków bezpłatnie mogą dokonać środki we wpłatomatach własnych oraz należących do sieci Euronet.

Z konta Citi Priority można korzystać tradycyjnie, można również się zdecydować na korzystanie z bankowości internetowej lub mobilnej. Przy czym każdy z kanałów bankowości elektronicznej oferuje nieco inne możliwości. Bankowość online to m.in. możliwość zmiany PIN-u, ale również możliwość podglądu wyciągów bankowych do 5 lat wstecz czy opcja doładowania telefonu komórkowego.

Bank generuje elektroniczne wyciągi do konta, a o ich dostępności informuje wysyłając właścicielowi maila. W ramach dostępu do bankowości elektronicznej bank udostępnia również pakiet Citi Alerts. Są nimi powiadomienia SMS lub mailowe, które bank wysyła posiadaczowi konta przy każdej zmianie na koncie bankowym.

Karty płatnicze

Karta Mastercard, wydana do konta Citi Priority, może być również podpięta do aplikacji Google Pay w smartfonie, dzięki czemu można płacić zbliżeniowo lub w internecie.

Właściciel konta może skorzystać z oferty kart kredytowych. Do wyboru są karty: Citi Simplicity, PremierMiles oraz World Mastercard (wszystkie wymienione karty są wydawane przez Mastercard) oraz karta Visa BP Payback.

Dodatkową korzyścią jest zlecenie przelewu z karty kredytowej na rachunek (możliwość wypłaty gotówki z limitu karty kredytowej). Taką dyspozycję można zlecić korzystając z bankowości mobilnej.

Każdy posiadacz karty, w tym również wydanej do konta Citi Priority, może przystąpić do programu Citi Specials. Bank premiuje użytkowników karty, udostępni specjalne kupony rabatowe, uprawniające do tańszych zakupów w różnych sklepach online oraz placówkach handlowo-usługowych, działających stacjonarnie.

Każda transakcja dokonana kartą Mastercard przeliczana jest na punkty, które z kolei można wymienić na nagrody. W ramach programu posiadacz karty może korzystać ze specjalnych ofert, które są również przesyłane mailem.

Konto Citi Priority - karta płatnicza

Usługi dodatkowe do konta Citi Priority

Właściciel konta Citi Priority może również skorzystać z szybkiego kredytu gotówkowego lub linii kredytowej, które przyznawane są na preferencyjnych warunkach.

Każdy klient banku, który prowadzi konto Citi Priority, może również zdecydować się na skorzystanie z prywatnej opieki medycznej, oferowanej po preferencyjnych stawkach. Tacy klienci mogą również aktywnie korzystać z przywilejów w postaci rabatów i akcji promocyjnych, skierowanych do klientów w ramach Programu Korzyści Citi Specials.

Ciekawą usługą, z której mogą skorzystać mieszkańcy miast z wynajmem rowerów miejskich, jest Citi Bikes. Aplikacja pozwalająca na korzystanie z rowerów Veturilo.

Oszczędzanie i lokowanie środków

Posiadanie konta Citi Priority umożliwia również skorzystanie z rachunków oszczędnościowych. Rachunki mogą być prowadzone w walutach EUR, USD lub GBP. Pierwsza wypłata z konta oszczędnościowego – także dokonana w walucie (jeśli konto oszczędnościowe jest kontem walutowym) – oraz przelew w PLN są realizowane za darmo.

Właściciel konta Citi Priority może także otworzyć lokatę terminową. Bank oferuje również specjalne T-lokaty, które są lokatami dostępnymi jedynie dla użytkowników bankowości online czy bankowości mobilnej.

Klienci mogą także korzystać z produktów inwestycyjnych – funduszy inwestycyjnych, obligacji i obligacji strukturyzowanych, inwestycyjny dwuwalutowych, ubezpieczenia inwestycyjnego czy z konta IKE.

Produkty ubezpieczeniowe i kredytowe

Z poziomu dostępu do konta w Citi Banku Handlowym można również korzystać z wybranych produktów ubezpieczeniowych. Bank oferuje dodatkowe ubezpieczenia do karty kredytowej oraz ubezpieczenie do pożyczki gotówkowej. Ubezpieczenia ochronne chronią rodzinę przed konsekwencjami różnych zdarzeń losowych, w tej samej kategorii znalazły się różne ubezpieczenia chroniące zdrowie.

Element ochrony oraz inwestowania środków z myślą o przyszłości rodziny oferują ubezpieczenia inwestycyjne, pozwalające na gromadzenie środków na konkretny cel.

Posiadanie konta Citi Priority stwarza również możliwość sięgnięcia po któryś z produktów kredytowych. Bank oferuje pożyczkę gotówkową, o którą można wnioskować przesyłając skany wyciągów z kont bankowych, o ile potwierdzą one wpływy na konto, np. z tytułu pensji.

Klienci, którzy preferują kredyt odnawialny, mogą wybrać linię kredytową, uruchamianą w ramach konta. Za przyznanie linii kredytowej w pierwszym roku nie jest pobierana prowizja, za kolejny rok pobierana jest prowizja w wysokości 1%.

Nowi klienci mogą się również zdecydować na pożyczkę udzielaną przez Internet, która przyznawana jest na 12 lub na 24 miesiące. Przy korzystaniu z wielu kredytów korzystne może być przejście na pożyczkę konsolidacyjną, którą można spłacać przez 10 lat.

Konto Citi Priority – opłaty i podsumowanie

 • Prowadzenie konta – 30 zł miesięcznie. Opłaty można uniknąć, spełniając przynajmniej jeden z poniższych warunków:
 • zapewnienie zewnętrznych wpływów na rachunek w wysokości min. 5 tys. zł + posiadanie kredytu lub karty kredytowej w Citi Handlowym
 • utrzymywanie w Citi Handlowym (konta, lokaty, inwestycje) salda w wysokości min. 30 tys. zł
 • Bezpłatne wydanie karty płatniczej MasterCard Paypass (płatności zbliżeniowe, internetowe, wielowalutowe)
 • Brak miesięcznych opłat za kartę.
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.
 • Standardowe przelewy internetowe – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Europejski przelew SEPA – 5 zł.
 • Przelew międzynarodowy (inny niż europejski) – 0,25% (przelew w CHF jest bezpłatny).
 • Przelew wewnętrzny w placówce banku 12 zł, przelew zewnętrzny – 16 zł.
 • Bezpłatne zlecenia stałe i polecenie zapłaty.
 • Wpłaty/wypłaty w placówce banku – 0 zł.
 • Darmowe wpłatomaty Euronet.
 • Internetowy serwis transakcyjny oraz aplikacja Citi Mobile (m.in. płatności Google Pay).
 • Sprawdzenie salda w bankomacie innym niż Citi Handlowy – 5 zł.
 • Papierowy wyciąg z konta – 5 zł, elektroniczny – 0 zł.
 • Program rabatowy Citi Specials.
 • Konto można otworzyć na tej stronie banku.
Ocena internautów
[Ogółem: 3 Średnio: 5]