KONTO JAKIE CHCĘ

KONTO JAKIE CHCĘ – BANK ZACHODNI WBK

Konto Jakie Chcę - Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK wprowadza do swojej oferty całkiem nowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy – Konto Jakie Chcę.

Produkt będzie docelowo jedynym ROR-em (poza kontem VIP i walutowym), jaki bank będzie proponował klientom indywidualnym. Dnia 1 listopada br. zostaną bowiem wycofane z oferty dotychczasowe: Konto Godne Polecenia, Konto 1|2|3, Konto <20 i Konto Aktywni 50+.

Konto Jakie Chcę mogą otworzyć osoby już od 13 roku życia. Dostępne jest w dwóch wariantach – dla klientów poniżej 26 lat i starszych.

Jestem obecnym klientem banku BZ WBK – co się zmieni?

Osoby posiadające jeden z wycofywanych wkrótce rachunków, będą mogły bezpłatnie zmienić go na nowe Konto Jakie Chcę. Co ważne, zachowają przy tym jego (przenoszonego konta) dotychczasowy numer i ustawienia.

Jeżeli klient nie zechce skorzystać z nowej oferty, będzie mógł pozostać na „starym” koncie na dotychczasowych warunkach (bank nadal będzie obsługiwał wycofane rachunki, ale one nie będą  już dostępne dla nowych klientów).

Konto Jakie Chcę – parametry oferty

KONTO JAKIE CHCĘ DO 26 LAT POWYŻEJ 26 LAT
Otwarcie i prowadzenie konta bezpłatne bezpłatne
Oprocentowanie konta brak brak
Standardowy przelew Elixir 0 zł 0 zł
Przelew natychmiastowy Elixir Express lub Blue Cash 2,50 zł 5 zł
Przelew Elixir w oddziale banku BZ WBK 5 zł 10 zł
Przelew europejski SEPA 8 zł 8 zł
Przelew wysokokwotowy SORBNET 35 zł 35 zł
Zlecenia stałe 0 zł 0,50 zł
Polecenie zapłaty 0 zł 0 zł
Wydanie karty płatniczej 0 zł 0 zł
Miesięczna opłata za kartę 3 zł, 5 zł lub 0 zł* 3 zł, 5 zł lub 0 zł*
Prowizja za wypłatę z bankomatów BZ WBK 0 zł 0 zł
Prowizja za wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce 0 zł 5 zł
Miesięczny koszt pakietu darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych brak opłat 7 zł
Prowizja za wypłatę z bankomatów za granicą 5 zł (+ 2,8% za przewalutowanie transakcji)
10 zł (+ 2,8% za przewalutowanie transakcji)
Koszt 10-dniowego pakietu darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów za granicą 10 zł
15 zł
Cashback 0 zł 1,50 zł
Koszt wznowienia karty 0 zł 15 zł
Wpłatomaty sieci BZWBK24 0 zł 0 zł
Autoryzacyjne kody SMS 0 zł 0 zł
Sprawdzenie salda w bankomacie 2 zł 2 zł
Wyciąg z konta w formie papierowej 0 zł 0 zł

*Klient ma możliwość samodzielnego wyboru, w jaki sposób chce rozliczać się z bankiem za użytkowanie karty płatniczej.

Do wyboru są 3 warianty i każdy z nich można zmienić w dowolnym momencie:

 • Opłata stała – 3 zł miesięcznie.
 • Opłata warunkowa – 5 zł miesięcznie.
 • Prowizji można uniknąć, wykonując transakcje kartą na łączną kwotę min. 500 zł miesięcznie.
 • Opłata warunkowa – 5 zł miesięcznie.
 • Prowizji można uniknąć, wykonując min. 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie.

KARTA DOPASOWANA (VISA lub MASTERCARD) – KONTO JAKIE CHCĘ

Konto Jakie Chcę - Karta Dopasowana Visa
Konto Jakie Chcę - Karta Dopasowana MasterCard

Klient może wybrać operatora karty – Visa lub MasterCard. Karta Dopasowana umożliwia płatności zbliżeniowe, internetowe a także cashback (wypłatę gotówki podczas dokonywania płatności za zakupy).

Posiadacze „plastiku” mogą wykupić 10-dniowy pakiet darmowych wypłat z bankomatów za granicą (za 10 lub 15 zł – w zależności od wieku klienta). Jeżeli dodamy do tego całkiem konkurencyjną prowizję (2,8%) za przewalutowanie transakcji – karta wraz z pakietem, może być niezłym rozwiązaniem w przypadku zagranicznego wyjazdu.

Klienci powyżej 26 roku życia mogą również wykupić pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce. Koszt takiej usługi wynosi 7 zł miesięcznie. Posiadacze Konta Jakie Chcę, którzy nie ukończyli 26 lat mogą podejmować gotówkę z każdego krajowego bankomatu za darmo.

UWAGA! Za wypłaty z bankomatów przy pomocy BLIK-a, bank nie pobiera prowizji.

Bank oferuje również kartę HCE do płatności mobilnych (wydanie i korzystanie – 0 zł). Płatności dokonane za jej pomocą, wliczane są do transakcji pozwalających uniknąć opłaty za standardową kartę Visa/MasterCard.

BZ WBK nie zapomniał również o osobach oszczędzających swój kapitał. Dla nich przygotował bezpłatne Konto systematyczne z usługą automatycznego oszczędzania (oprocentowanie do 1,50% w skali roku do kwoty 20 tys. zł).

Aby uzyskać podwyższone oprocentowanie (standardowo 0,40%), na Konto systematyczne musi w danym miesiącu wpłynąć min. 20 zł z tytułu automatycznego oszczędzania. Bonusowe oprocentowanie będzie wtedy obowiązywać od następnego miesiąca.

Za pomocą aplikacji można założyć również 4-miesięczną Lokatę Mobilną z oprocentowaniem na poziomie 2,5% do kwoty 20.000 zł.

Jakie dodatkowe produkty i usługi są jeszcze udostępniane posiadaczowi rachunku?

 • płatności BLIK
 • płatności HCE – Android Pay
 • kantor walutowy
 • aplikacja mobilna BZWBK24 mobile
 • cyfrowy portfel Masterpass
 • internetowy serwis transakcyjny

Konto Jakie Chcę można otworzyć na tej stronie banku BZ WBK.

1% miesięcznego zwrotu za opłacanie rachunków z Konta Jakie Chcę

BZ WBK oferuje posiadaczom Konta Jakiego Chcę możliwość zwrotu 1% opłat za media – gaz, prąd, telekomunikacja (internet, TV,telefon komórkowy i stacjonarny). Maksymalnie można zyskać 25 zł miesięcznie. Promocja nie ma ograniczenia czasowego i trwa do odwołania.

Płatności muszą być dokonane z konta osobistego za pomocą przelewu, zlecenia stałego lub polecenia zapłaty. Natomiast transakcje wykonane przez internet kartą lub poprzez aplikację mobilną, nie będą wliczane do promocji.

Aby ubiegać się o zwrot, należy również jednorazowo przedstawić w placówce banku ostatni rachunek/fakturę za daną usługę. Dane osobowe wystawione na dokumentach muszą być oczywiście takie same, jak te posiadacza Konta Jakie Chcę.

Alternatywnie wymagane rachunki można przesłać także drogą elektroniczną. W bankowości internetowej BZWBK24 wybierz kolejno: Twoje produkty >> Konto Jakie Chcę >> Usługi >> Zwrot za rachunki – dodaj usługę.

Zwrot za określony miesiąc, zostanie przesłany na Twoje konto do 7 dnia następnego miesiąca kalendarzowego. Premia jest zwolniona z podatku.

100 zł od BZ WBK dla uczniów ze średnią 4,0 na świadectwie

Bank nagradza uczniów z dobrymi wynikami w nauce. W promocji „50 zł za średnią minimum 4,0 na świadectwie szkolnym” mogą wziąć udział osoby pomiędzy 13 a 20 rokiem życia, które były/są uczniami szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej.

Aby otrzymać bonus, wystarczy że jesteś posiadaczem Konta Jakie Chcę (można je założyć już od 13 roku życia) i masz średnią 4,0 na świadectwie. Jako że premię można uzyskać zarówno za obecny jak i miniony rok szkolny, łącznie do odebrania jest 100 zł nagrody.

Oprócz przedmiotów obowiązkowych, do średniej na świadectwie wliczają się również przedmioty dodatkowe i religia/etyka – jeżeli uczeń na nie uczęszczał. Natomiast ocena z zachowania nie jest liczona.

Świadectwo za dany rok szkolny 2016/7 lub/i 2017/8 należy przedstawić w placówce banku najpóźniej do 31 sierpnia 2018 roku. Nagroda (50 lub 100 zł) trafi na Twoje Konto Jakie Chcę do końca kolejnego miesiąca, po miesiącu w którym przedstawiłeś w banku świadectwo. BZ WBK zobowiązuje się ponadto do uregulowania opłaty podatkowej za uczestnika promocji.

Jeżeli poszukujesz konta osobistego, ale oferta BZ WBK nie do końca Cię satysfakcjonuje – odwiedź nasz ranking bezpłatnych rachunków bankowych. Zestawienie zawiera starannie wyselekcjonowane oferty z najbardziej konkurencyjnymi warunkami. Wszystkie informacje i porównania są podane w przejrzystej i przystępnej formie, co pozwoli Czytelnikowi szybko i sprawnie wybrać najlepsze darmowe konto.

Rachunek osobisty z możliwością personalizacji usług, oferuje również Alior Bank. Jego nowy produkt – Konto Jakże Osobiste, właśnie pojawiło się w ofercie banku i zastąpi dotychczas dostępne ROR-y.